Dispensationer ungdom

Oversigt over godkendte dispensationer og kvartalsspillere
(opdateret 30. august 2017)

Oversigt over godkendte ekstraordinære dispensationer

Hasle IF
Nanna Kaas Kofoed  Født 04 Maj 2000 U17 piger
Amalie Boesen Født  13 September 1999 U17 piger 

Knudsker
Kristoffer Brandt  Født 10. Juli 2001 U16 drenge
Nikolaj Larsen  Født 14. September 2005 U12 drenge
Marcus Lodberg  Født 2. Februar 2005 U 12 drenge

Nexø
Lucas Enemark Jensen  Født 02 Februar 2001 U16 drenge
Oliver Sonne Ipsen  Født 19 Marts 2001 U16 drenge

Viking
Mads Emil Cordua  Født 30. Juni 2003 U14 drenge
Mohahmad Munir Sutari Født 17. april 2001 U16 drenge
Conrad Brandt Født 30. april 2001 U16 drenge
Clement Pihl Født 6. august 2005 U12 drenge

RIK
Matti Thor Alexander Lind  Født 20. Maj 2001 U16 drenge
Edvin Lozid  Født 24. Juni 2001 U16 drenge

Svaneke
Lukas Iversen  Født 05 Juli 2003 U14 drenge
Oliver Kofoed-Dam  Født 11 Marts 2003 U14 drenge
Rasmus Guldbergsen  Født 23 Juni 2003 U14 drenge 

ØIF
Lukas Carlsen  Født 24. Marts 2005 U12
Magnus Ellekær Født 15. Marts 2005 U12

Åkirkeby
Nadia Noer  Født  19. Juni 2000 U17
Karoline Lyngberg  Født 20. April 2000 U17
Maja Cecilie Marcher Født 27 Marts 2000 U17 Piger



Oversigt over godkendte kvartal spillere gældende 2016/2017
ASG
Daniel Løschenkohl Holm Født 17 December 2005 U12 drenge

Midtbornholm
Rasmus Sanggård Andersen Født 25. Januar 2001 U16 drenge

Nexø
Rasmus Falkvard  Født 15. December 2001 U16 drenge
Rasmus Westh Nielsen  Født 17. Oktober 2001 U16 drenge

Poulsker IF
Clement Wibo Brauner  Født 11 November 2005 U12 drenge

RIK

Omid Sheri  Født 1. Oktober 2003 U14 drenge

Svaneke
Lukas Enni Født 21 December 2003 U14 drenge

Viking

David Olsen  Født 15. December 2003 U14 drenge
Rasmus Kofoed Nielsen  Født 17. Oktober 2003 U14 drenge
Chano Califano Født 24. november 2001 U16 drenge
Nicolaj Kozuch Født 29. december 2001 U16 drenge

ØIF
Niclas Højrup Født 30. Oktober 2005 U12
Gustav Høll Født 16. December 2005 U12
Frederik Espersen Født 30. December 2004 U12 


Åkirkeby
David Køhlert Hansen  Født 6. December 2007 U10 drenge
Markus Andersen  Født 14. November 2007 U10 drenge
Emil Packebusch  Født 9. November 2007 U10 drenge  
Casper Kofod  Født 15. November 2001 U16 drenge 
Fillip Womb Kofoed  Født 26. November 2003 U14
Pharadee Sunophak  Født 05. Oktober 2000 U17
Caroline Marker Due  Født 23. Oktober 2000 U17